Jak napisać maturę z angielskiego na 90%?

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość młodych ludzi decyduje się na podejście do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Nie ma się co dziwić. Uzyskanie wysokiego wyniku z wspomnianego egzaminu daje ogrom możliwości. Dostajemy przede wszystkim dodatkowe punkty na wielu kierunkach studiów takich jak choćby anglistyka czy też administracja. Co jeśli jednak nie chcemy wiązać naszej przyszłości ściśle z językiem angielskim?  W takim wypadku, maturę rozszerzoną możemy potraktować jako sprawdzian naszych umiejętności.  Mimo wszystko, warto pamiętać o poziomie podstawowym, który jest obowiązkowy dla każdego ucznia. Zależnie od naszego wyboru, do obu egzaminów warto jest się bardzo dobrze przygotować. Wbrew pozorom, pilna nauka szkole często nie wystarcza. Brak indywidualnego podejścia do każdego ucznia oraz duża ilość materiału do przerobienia skutkują średnimi wynikami z egzaminów dojrzałości. Z poziomu podstawowego, waha się on w okolicach 70%, a z rozszerzonego wynosi około 56%. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na prywatne korepetycje lub zakup dodatkowych materiałów w postaci repetytoriów. Co wybrać?

Dlaczego repetytoria maturalne mają przewagę nad korepetycjami?

Książki od wieków były i nadal są cenionym źródłem wiedzy. Ich koszt nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a w zamian dostajemy część teoretyczną oraz setki zadań, które starczą nam na wiele godzin. Co więcej, my decydujemy, w jakich godzin uczymy się, a kiedy odpoczywamy. Natomiast korepetycje wielu z wymienionych zalet nie zapewniają. Jedna godzina zajęć to koszt wynoszący zazwyczaj od 30 do nawet 100 złotych, zależnie od szkoły językowej. Z góry mamy też narzucone terminy, do których musimy dostosować nasz cenny czas. Jest to dość nieopłacalna opcja w porównaniu do repetytoriów maturalnych. Jakie jednak wybrać, by najlepiej pozwoliło nam się przygotować do matury z języka angielskiego?

New Matura Solutions kluczem do sukcesu

New Matura Solutions to kurs przygotowujący do egzaminów dojrzałości na obu poziomach zaawansowania (https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-angielski-lo-new-matura-solutions-intermediate-workbook-cwiczenia-tim-falla-p-334559.html). Poczynając od stopnia znajomości angielskiego A1, pniemy się powoli w górę, aż do C1, którego opanowanie w stopniu perfekcyjnym da nam upragnione 90% na maturze. Podręczniki zapewniają uczniowi:

  • spójne i ciekawe lekcje, która pozwolą uczniowi opanować każdą umiejętność wymaganą na egzaminie dojrzałości,
  • powtórki materiału pod koniec każdego tematu,
  • zaawansowane słownictwo wzbogacające wypowiedzi,
  • nagrania, które rozwiną umiejętności rozumienia ze słuchu.
Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com