New Matura Solutions

New Matura Solutions” to cykl edukacyjny przeznaczony do nauki języka angielskiego w szkołach średnich: w liceach ogólnokształcących oraz technikach. Został przygotowany przez wydawnictwo specjalistyczne Oxford University Press, które od bardzo wielu lat zajmuje się wprowadzeniem na polski rynek doskonałej jakości książek edukacyjnych dotyczących nauki języka angielskiego. Seria została przygotowana przez grono ekspertów od przedmiotu w składzie: Tim Falla, Paul A. Davies, Małgorzata Wieruszewska, Danuta Gryca oraz Joanna Sobierska.

Celem zwycięstwo na maturze!

Podstawowym celem i zamysłem autorów serii podręczników “New Matura Solutions” jest godziwe przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Warto wiedzieć, że każdy uczeń podchodzący do matury do uzyskania świadectwa dojrzałości musi uzyskać 30% na poziomie podstawowym z języka angielskiego (lub innego języka obcego nowożytnego). W innym przypadku nie będzie on uprawniony do podjęcia studiów wyższych na żadnym kierunku. Seria podręczników od Oxford University Press zgodna jest z podstawą programową – zaświadcza o tym numer dopuszczenia wydany przez Ministra Edukacji Narodowej. Cykl edukacyjny składa się z czterech elementów dopasowanych do różnych poziomów językowych. Są one oznakowane w następujący sposób: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate oraz Upper-Intermediate. Twórcy serii deklarują, że łącznie jest ona w stanie przeprowadzić ucznia od poziomu A1+, a więc całkowicie początkującego aż do C1, a więc do biegłego używania angielskiego. Maturzystów będą interesować głównie dwie środkowe części serii, ponieważ tematycznie dopasowane są do poziomu polskiego egzaminu dojrzałości. Warto jednak podkreślić, że cykl ma charakter uniwersalny – może posłużyć wszystkim, którzy czują potrzebę zwiększenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Dodatkowe pomoce dla uczniów

Wydawnictwo Oxford University Press zapewnia uczniom również ponad dwadzieścia publikacji skorelowanych z podręcznikami, w których znaleźć można bardzo duży wybór ćwiczeń utrwalających oraz uzupełniających. Dzięki nim pewne teoretyczne wiadomości będą mogły zostać ugruntowane, co w przypadku nauki języka obcego jest szczególnie istotne. Część z dostępnych materiałów wykonana została specjalnie na potrzeby egzaminu maturalnego. Dzięki temu uczeń jest w stanie na bieżąco monitorować swoje postępy. 

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com